مدیریت سرور

مدیریت سرور از گسترده ترین مباحث موجود در وب است که مراحل تهیه و آماده سازی ، نصب و کانفیگ ، امنیت سرور ، بهینه سازی ، نگهداری و ارتقا را شامل می شود. هر کدام از موارد ذکر شده مبحث بسیار گسترده ای دارند و روز به روز وسیعتر می شوند. با توجه به حساسیت و اهمیت کار معمولا توسط افرادی متخصص و با دانش بالا انجام می شود. مدیریت سرور و مراحل آن به قدری چالش برانگیز است که در برخی مواقع افراد متخصص و با تجربه را نیز به چالش می کشد. در این مقاله مراحل مورد نیاز برای کانفیگ و مدیریت را بررسی خواهیم کرد. با ما در مقاله مدیریت سرور همراه باشید.

مدیریت سرور

آموزش مدیریت سرور

برای یادگیری و آموزش مدیریت سرور ابتدا باید مواردی را رعایت کرد که قبل از انجام کار با سرور ضروری هستند. داشتن دانش کافی برای کار با کامپیوتر و سیستم عامل ، علم بر مدیریت و امنیت سایت ، داشتن روحیه پژوهشی و علمی ، تسلط یا توانایی خواندن و درک متون انگلیسی. توجه داشته باشید. در مدیریت سرور فرصت چندانی برای اشتباه ندارید و در مواقعی اشتباهات در ظاهر ناچیز ممکن است فاجعه بوجود آورد که با این نتیجه گیری باید دقت ، تمرکز و دانش کافی را در هنگام کار با سرور داشته باشیم.

قبل از شروع کار با سرور بهتر است در مورد سیستم عامل و سرویس های آن اطلاعات و علم کافی را کسب کنید. پس از اینکار تهیه و راه اندازی سرور به کمک راهنما و آموزش های موجود است که با روند رو جلو مطالب و سرفصل ها نمود بیشتری خواهند داشت. پس از راه اندازی می بایست بر روی موضوعات امنیت و مدیریت کار کنیم که اساس همه آنها در مطالعه و پژوهش است.

آموزش کانفیگ سرور

کانفیگ سرور شامل مراحلی از کار می شود که در آن راه اندازی و تنظیمات فنی و امنیتی سرور انجام ، اما مدیریت و نگهداری سرور را شامل نمی شود. کانفیگ سرور نیز مانند مدیریت سرور است اما تفاوت آن در مرحله پشتبانی و ارتقا است. کانفیگ سرور در چند مدل و نوع قابل انجام است که اولویت های کار نقش تعیین کننده ای دارد. در برخی موارد ساختار فنی و بهینه سازی سرور از موارد امنیتی اهمیت بیشتری دارد و در برخی موارد بالعکس. کانفیگ سرور می تواند شامل چندین مرحله و مدل باشد که بر اساس نیاز قابل تغییر و انجام است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *